Dnia 15 listopada w ramach realizacji Narodowego Programu Czytelnictwa odbyło się spotkanie z rodzicami dotyczące zagrożeń płynących z internetu pt. „ Strachy z komputera”.

Internet to bez wątpienia jeden z najwspanialszych wynalazków w historii ludzkości. Zapewnia natychmiastowy i praktycznie nieograniczony dostęp do informacji, pozwala kontaktować się ze znajomymi z całego świata oraz dostarcza wielu możliwości rozrywki. Niestety, wraz z jego rozwojem pojawiły się różnego typu zagrożenia. Współczesne dzieci coraz wcześniej rozpoczynają swój kontakt z nowoczesnymi technologiami. Jak pokazują wyniki badań ponad połowa dzieci w wieku przedszkolnym korzysta regularnie z Internetu, a z wiekiem odsetek ten znacząco wzrasta. Uzależnienie od Internetu- dochodzi do tego gdy człowiek za dużo spędza czasu przed ekranem komputera w sieci. Prowadzi do wyłączenia się przed światem realnym, a wstąpieniem do świata wirtualnego. Nie łatwo dostrzec osobę nieuzależnioną przed uzależnieniem. Gdy sobie uświadomimy może być już z tego wielki problem, więc najlepiej jak najmniej spędzać czasu przed komputerem.

Galeria zdjęć ze spotkania z rodzicami pt. "Strachy z komputera" 2022

Strachy z komputera1