W ramach współpracy z Miejsko - Gminną Biblioteka Publiczna w Margoninie, Filia w Lipinach, dzieci z grupy Myszki Miki i Koziołka Matołka zostały zaproszone na spotkanie z pisarką Elizą Piotrowską.

Eliza Piotrowska jest autorką dwustu książek. Najbardziej znana jest z serii książek dla dzieci “Ciocia Jadzia” oraz wolnego tłumaczenia serii “Tupcio Chrupcio”. Spotkania autorskie to jedna z najprzyjemniejszych form promocji czytelnictwa, która niewątpliwie rozbudza zainteresowania książką. Osobiście można poznać autora, dowiedzieć się w jaki sposób powstają jego utwory oraz zadać nurtujące nas pytania na temat jego twórczości. Tak też było i tym razem, dzieci poznały tajemnice powstawania książek z serii “Ciocia Jadzia” i “Tupcio Chrupcio”, dowiedziały się, kiedy autorka napisała swoją pierwszą książkę, dlaczego musiała nauczyć się czytać, a także czy ciocia Jadzia istnieje naprawdę. Autorka rozbudziła ciekawość dzieci i na pewno sięgnął po zabawne i mądre książki, nie tylko o przygodach Cioci Jadzi. Dziękujemy autorce za wspaniałe i ciekawe spotkanie, Małym Czytelnikom zaś za rozsądne pytania.

Galeria zdjęć grupy Koziołek Matołek i Myszka Miki - spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską 2022

Spotkanie z Elizą Piotrowską Koziołek Matołek nr. 1
Spotkanie z Elizą Piotrowską Koziołek Matołek nr. 2