15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Celem tego dnia jest uświadomienie dzieciom jak ważne znaczenie ma w ich życiu codzienne mycie rąk. W grupie Czerwonego Kapturka odbyły się zajęcia na temat zarazków, bakterii i wirusów, które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce. Dzieci dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma czyste i dokładne mycie rąk.

Omówiliśmy także schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Przedszkolaki  podczas zajęć poznały również działanie i budowę mikroskopu. Oglądały pod mikroskopem specjalnie przygotowany przez panią Sylwię preparat. 6-latki dowiedziały się, że na niedokładnie umytych dłoniach pod mikroskopem można dostrzec włókna i plamki brudu, które nie są widoczne "gołym" okiem.

Galeria zdjęć grupy Czerwony Kapturek - dzień mycia rąk 2023

Dzień mycia rąk Czerwony Kapturek 1