26.10.2023r. grupy: Myszka Miki i Koziołek Matołek wybrały się na wycieczkę do lasu. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego jakim jest las oraz zapoznanie dzieci z roślinnością tam występującą. Zgodnie z omawianą tematyką przedszkolaki wybrały się na spacer do lasu w poszukiwaniu śladów jesieni.

Dzieci miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew w szkółce leśnej. Poznawały też przyrodę patrząc i słuchając odgłosów. Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Przedszkolacki obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu, drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

Galeria zdjęć oddziału Lipiny i Próchnowo - wycieczka do lasu - "Jesień w lesie" 2023

Wycieczka do lasu. Myszka Miki i Koziołek Matołek 1
Wycieczka do lasu. Myszka Miki i Koziołek Matołek 2