Przedszkolaki z grupy Muminków obchodziły „Dzień Dyni” na pomarańczowo, z przyniesionymi przez siebie dyniami. Tego dnia podczas spotkania z pielęgniarką panią Sylwią dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem, że można z niej przygotować wiele dań: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki.

Poznały również ogromne wartości odżywcze i zdrowotne pestek dyni. Był też czas na zabawy z dyniami: określanie wielkości, koloru i kształtu, przeliczanie dyń, skoki przez różnej wielkości dynie, slalom dyniowy oraz zabawy taneczne. Każdy Muminek otrzymał dyniową kolorowankę. Ostatnim zadaniem było ozdobienie tłustymi pastelami własnej dyni. Dzieci z zapałem zabrały się do pracy i powstały piękne dynie- każda inna, każda wyjątkowa. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, radości i zabawy.

Galeria zdjęć grupy Muminki - dzień dyni 2023

Dzień Dyni - Mumnki 1