Międzynarodowy Dzień Kropki w grupie Muminków był okazją do wesołych zabaw umożliwiających budowanie pewności siebie i pobudzanie wyobraźni dzieci.

Kropka towarzyszyła nam w przedszkolu już od rana w zabawach ruchowych, muzycznych, matematycznych, plastycznych. Liczyliśmy kropki na kostkach do gry i wykonywaliśmy w parach różne zadania, tyle razy ile było oczek na kostce. Sprawdzaliśmy, których kropek rozłożonych na dywanie jest więcej, a których mniej, doskonaliliśmy orientację w przestrzeni spacerując z małymi kropkami pomiędzy dużymi i odszukiwaliśmy swoją kropkę. Dużo emocji dostarczyły też zabawy rozwijające spostrzegawczość np. Znikająca kropka lub Złap kropkę. Na zakończenie naszych zabaw stworzyliśmy portrety misiaków stawiając kropki za pomocą farby oraz patyczków higienicznych i przygotowaliśmy wystawę plastyczną prezentującą wszystkie wykonane prace.

Galeria zdjęć grupy Muminki- Międzynarodowy Dzień Kropki

DZIEŃ KROPKI W MUMINKACH 1