Przedszkolaki wiedzą, jak dbać o higienę jamy ustnej, ale tej wiedzy nigdy dość. Dzieci z grupy Wróbelka Elemelka odwiedziła pielęgniarka - Pani Sylwia Kowalewska, która przypomniała podstawowe zasady dbania o uzębienie.

Zademonstrowała  na modelu szczęki, jak należy prawidłowo szczotkować zęby i co jeść, aby zęby były mocne i zdrowe. Dzieci dzieliły się swoją wiedzą i okazało się, że wszystkie zasady prawidłowego dbania o zęby są dzieciom znane i nie boją się chodzić do dentysty na wizyty kontrolne. Pani pielęgniarka pokazała dzieciom jak powinna wyglądać szczoteczka do zębów i poinformowała, że szczoteczkę należy co jakiś czas wymieniać na nową. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane tematem i chętnie udzielały odpowiedzi na pytania dotyczące higieny jamy ustnej.

Galeria zdjęć grupy Wróbelek Elemelek - Moje zęby- wizyta pielęgniarki 2022

Moje zęby - spotkanie z pielęgniarką - Wróbelek Elemelek 1