Obchodzony na całym świecie 15 października Dzień Czystych Rąk ma na celu przypomnieć, że od właściwej higieny dłoni może zależeć nasze zdrowie.

W obecnej sytuacji na świecie wiemy jak ważne jest częste i dokładne mycie rąk mydłem, dezynfekcja oraz dbanie o ich czystość. W grupach 6-latków pani pielęgniarka, Sylwia K. rozmawiała z dziećmi oraz przeprowadzała doświadczenia. Przedszkolaki dowiedziały się, że zarazki, bakterie i wirusy, które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce, często są przyczyną naszych chorób. Podczas spotkania pani Sylwia podkreślała konieczność mycia rąk w wielu sytuacjach w ciągu dnia. Na podsumowanie dzieci pokazały, jak należy prawidłowo umyć dłonie z zachowaniem poszczególnych etapów.

Galeria zdjęć Czyste ręce mam, bo o zdrowie dbam- Światowy Dzień Mycia Rąk 2022

Czyste rece mam, bo o zdrowie dbam- Swiatowy Dzien Mycia Rak nr 1