Pierwszy tydzień zajęć wakacyjnych upłynął pod hasłem „Wakacje z żywiołami – Powietrze”.

Głównym celem zabaw i doświadczeń było poszerzenie wiadomości u wychowanków  na temat roli wiatru w przyrodzie i jego wykorzystania przez człowieka. Na wstępie dzieci wysłuchały wiersza L.J. Kerna "Piotruś i powietrze", po czym odpowiadały na pytania związane z treścią wiersza. W dalszej części zajęcia naśladowały odgłosy wiatru i bawiły się z chustami, ilustrując ruchem różne rodzaje wiatru(wietrzyk, wiatr, huragan). Z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w zabawie badawczej , ”Siła wiatru”, podczas której obserwowały zachowanie baloników w czasie podmuchu suszarki. Dzieci stwierdziły, że wiatr to poruszające się powietrze. Balon pod wpływem ciepłego powietrza długo utrzymywał się w powietrzu. Na koniec wykonały pracę plastyczną „Wiatrem malowane”.

Galeria zdjęć z pierwszego tygodnia zajęć wakacyjnych - Wakacje z żywiołami – Powietrze 2022

Wakacje z żywiołami – Powietrze 1
Wakacje z żywiołami – Powietrze 2