Zakończenie katechezy w Lipinach 2023

We wtorek (27 czerwca) w grupie Myszki Miki odbyło się zakończenie roku katechetycznego. Dzieci wspólnie z Ks. Mateuszem Rosińskim podsumowały to, czego przez miniony rok się nauczyły. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz słodki upominek.

Grupa Myszki Miki z wizytą w Szkole Podstawowej w Lipinach 2023

Przedszkole jest miejscem, gdzie dziecko bawiąc się uczy. To pierwszy szczebel w drabinie edukacyjnej oraz wstęp do nauki w szkole podstawowej, której rozpoczęcie jest ważnym wydarzeniem w życiu dziecka i jego rodziny. Oddział w Lipinach współpracuje z sąsiadującą Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II. W ramach tej współpracy przedszkolaki wybrały się na lekcję do klasy III. Tematem zajęć był pies.

Cała Polska Czyta Dzieciom w grupie Myszki Miki 2023

W ramach realizowania projektu Cała Polska Czyta Dzieciom przedszkolaki z grupy Myszki Miki gościły panią Kamilę, która czytała wiersze o łące. Dzieci rozpoznawały i nazywały mieszkańców łąki, rosnące tam kwiaty i zioła. Oglądały z bliska ropuchę oraz wąchały wianek z rumianków.

Dzień Dziecka w Lipinach 2023

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, grupa Myszki Miki wybrała się na obchody Dnia Dziecka do biblioteki w Lipinach. Panie bibliotekarki wraz z wychowawczynią grupy zapewniły dzieciom pełen atrakcji. Najwięcej radości przysporzyły, zabawy taneczne, gra w klasy, zawody sprawnościowe oraz puszczanie baniek mydlanych.

Dzień Mamy i Taty w grupie Myszki Miki 2023

26 maja dzieci z grupy Myszki Miki zaprezentowały dla swoich Rodziców montaż słowno – muzyczny z okazji Dnia Mamy i zbliżającego się Dnia Taty. Przedszkolaki wyraziły swoją miłość, wdzięczność i szacunek wobec swoich Rodziców w postaci wierszy, wzruszających piosenek, tańców oraz własnoręcznie wykonanych upominków. Wszystkim Rodzicom życzymy, by każdy dzień wypełniony był miłością, zdrowiem i cierpliwością.