Grupa Muminki chętnie zaangażowała się w tegoroczne „Sprzątanie świata”, któremu przyświecało hasło „Myślę, więc nie śmiecę”.

Akcja polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej, ukazanie skutków zaśmiecania „świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska. Dzieci zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki porządkowały otoczenie wokół przedszkola. Nazywały przy tej okazji znalezione odpady np. folia, papier. Wszyscy byli dumni, że mogli zrobić coś pożytecznego dla środowiska. Nasza wycieczka była też okazją do podziwiania pięknych roślin i zwierząt – bardzo podobały nam się spotkane konie i z dużym zaciekawieniem obserwowaliśmy ich zabawy. Po powrocie do przedszkola dzieci chętnie dzielił się wrażeniami z naszej „małej wyprawy”.

Galeria zdjęć grupy Muminki- akcja "Sprzątanie Świata"

MUMINKI SPRZATAJĄ ŚWIAT 1
MUMINKI SPRZATAJĄ ŚWIAT 2