^Na górę
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Menu główne

Licznik odwiedzin

703167
Dzisiaj
Wczoraj
Tydzień
Wszyscy
157
252
1314
703167

Server Time: 2018-07-19 20:46:54

„SKARBY Z LASU”

DSC 2575

Skarby jakie przywiozła grupa Reksia z wycieczki do lasu, pozwoliły dzieciom na kreatywną zabawę. Wymyślanie i konstruowanie przeróżnych roślin, zwierząt i ludzików  sprawiło dzieciom wiele radości. Wykorzystywanie  różnorodnego  materiału,   daje nieograniczone możliwości i pozwala tworzyć oraz rozwija wyobraźnię,  a przede wszystkim zapewnia świetną zabawę. Efektem końcowym pracy dzieci jest makieta lasu.

Czytaj więcej...

SPRZĄTANIE ŚWIATA

DSC 2381

Jak co roku przyjaciele grupy Reksia  wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata".  Po zajęciach dydaktycznych na których  dzieci  dowiedziały  się, jak można dbać o środowisko naturalne oraz poznały zasady segregowania odpadów. W rękawicach ochronnych i z  workami na odpady wyruszyliśmy na porządkowanie terenu w pobliżu przedszkola. Dzieci  pełne entuzjazmu, prześcigały się w noszeniu śmieci. Działania proekologiczne mają pozytywny wpływ, uwrażliwiają dzieci na piękno przyrody i otaczającego ich świata.

Czytaj więcej...

POLICJANT I JEGO PRACA

DSC 2590

15.X.2014 r. w P.S. odbyło się spotkanie z policjantami. Do tej wizyty dzieci w grupie Reksia przygotowywały się przez dni w trakcie zajęć i zabaw. Dzieci doskonale wiedzą, że przez jezdnię można przechodzić tylko w wyznaczonym do tego miejscu, znają też niektóre znaki drogowe i zasady działania sygnalizatora świetlnego. Poznaliśmy podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim.  Przedszkolacy wyposażeni w taką wiedzę z radością spotkały się z policjantami. Panowie policjanci opowiadali dzieciom o swojej ważnej i odpowiedzialnej  pracy. Zapoznali dzieci z umundurowaniem i podręcznym sprzętem każdego policjanta. Następnie przypomnieli dzieciom zasady uczestnictwa w ruchu drogowym oraz ostrzegali o różnych niebezpiecznych sytuacjach, które mogą zagrażać małemu dziecku na drodze. Na koniec spotkania przedszkolacy w obecności funkcjonariusza policji pokazali, jak należ przechodzić  przez jezdnię.

Czytaj więcej...

Copyright © 2013. Przedszkole Samorządowe Margonin All Rights Reserved.