Koziołek Matołek z wizyta w Szkole Podstawowej i Bibliotece Publicznej w Margoninie

12 czerwca dzieci z grupy Koziołka Matołka odwiedziły Szkołę Podstawową w Margoninie.  Celem naszej wizyty było bliższe poznanie szkoły, do której sześciolatki z naszej grupy będą uczęszczać w najbliższym czasie. W progu szkoły przywitała nas wychowawczyni klasy III - Pani Mariola Kasztelan. Wycieczkę w szkole rozpoczęliśmy od obejrzenia najważniejszych pomieszczeń szkolnych.

Dzień Dziecka w Próchnowie 2023

Piknik na placu zabaw, pyszne przekąski, poszukiwanie skarbu, konkurencje w plenerze, puszczanie baniek mydlanych, malowanie na folii, łowienie rybek, taniec przy muzyce – czyli super zabawa z okazji Dnia Dziecka w grupie Koziołka Matołka.

Dzień Mamy i Taty w grupie Koziołka Matołka 2023

Zapewne każda mama i tata, gdy byli małymi dziećmi często bawili się na łące. Łąka to pierwsze wiosenne kwiatki, zbierane w bukiety, wysoka trawa, słońce, to dzieciństwo na świeżym powietrzu, to młodość oraz koncerty urządzane na dwa głosy. Z okazji Dnia Mamy i Taty, grupa Koziołka Matołka zaprosiła swoich rodziców na „Wiosenną Łąkę”, gdzie można było spotkać kolorowe motyle, komary, piękne kwiaty, biedroneczki oraz pająka Oskara.

Tydzień Bibliotek w grupie Koziołka Matołka 2023

W ramach Tygodnia Bibliotek odbyło się spotkanie dzieci z grupy Koziołka Matołka z bibliotekarką panią Grażynką, która przedstawiła historię „Poszukiwania Marudka” za pomocą teatrzyku kamishibai. Dzieci wysłuchały opowieści pt. "Moja Mama, Mój Tata" - Małgorzata Swędrowska i "Co mi powiedział tata" - Astrid Desbordes, Pauline Martin, czytane przez pracowników i wychowanków Ochotniczego Hufca Praca w Próchnowie.

Wizyta pani bibliotekarki w grupie Koziołka Matołka 2023

Dzieci z grupy Koziołka Matołka gościły panią Grażynkę , która opowiedziała bajkę o papugach. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzą papugi i w jaki sposób znalazły się w naszych domach. Praca końcowa dzieci polegała na pokolorowaniu papugi. Uczyły się wierszyka J. Brzechwy "Papuga".