Wszyscy  mamy świadomość, że bardzo ważna jest troska o swoje zdrowie. Dzieci rozumieją znaczenie właściwego odżywiania się i ruchu na świeżym powietrzu. Czasami jednak chorujemy i wówczas potrzebujemy pomocy. Aby oswoić dzieci z różnymi zabiegami medycznymi w grupie Muminków odbyło się spotkanie z panią pielęgniarką z Centrum Medycznego w Margoninie.

Pani Maria wyjaśniła dzieciom jak mierzy się ciśnienie i poziom glukozy, jak podaje się kroplówki, jak wykonuje się badanie krwi. Dzieci pomagały w demonstracji różnych czynności medycznych, a do niektórych została wykorzystana maskotka Muminka. Dzięki tym zajęciom dzieci wiedzą na czym polegają badania i pomiary medyczne, a także rozumieją konieczność poddawania się określonym zabiegom medycznym.

Galeria zdjęć grupy Muminki - spotkanie z panią pielęgniarką 2021

SPOTKANIE MUMINKÓW Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ 1