^Na górę
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Menu główne

Licznik odwiedzin

703170
Dzisiaj
Wczoraj
Tydzień
Wszyscy
160
252
1317
703170

Server Time: 2018-07-19 20:48:18

Wiosenne spacery

3aWiosna to bardzo miły czas na spacery. Przyjaciele Bolka i Lolka bardzo je lubią. Podczas spacerów obserwujemy jak zmienia się nasze otoczenie. Zimą drzewa miały tylko gałęzie a wczesną wiosną pojawiły się na nich pąki, następnie kwiatki. Zakwitają kwiaty ogrodowe, kwitnie mniszek lekarski, bez, pojawiają się maki. Spacerując po Radwankach spotkaliśmy również różne pojazdy, maszyny... Po drodze widujemy również wiatraki i baloty. 

Czytaj więcej...

Na łące

1aPewnego czerwcowego dnia grupa 3-4 latków wybrała się na krótką wycieczkę na łąkę. Po drodze obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie. Na łące rozłożyliśmy kocyk i było całkiem przyjemnie na słoneczku. W drodze powrotnej udało nam się zobaczyć zajączka, który nie bał się nas i wcale nie uciekał. Dzieci w przedszkolu zrobiły żabkę używając płyty CD oraz papieru... i w ten oto sposób dowiedziały się co hasa po łące.

Czytaj więcej...

Kim zostanę

3bTydzień u Bolka i Lolka upłynął pod hasłem: "Kim zostanę?" Przedszkolaki poznały różne zawody, zaprosiły również swoich rodziców do przedszkola i pięknie wyrecytowały wiersze o zawodach, między innymi była: kwiaciarka piosenkarka, ekspedientka i krawcowa; byli również: policjant, sędzia, kierowca, żołnierz, strażak i zegarmistrz. Dzieci zaśpiewały również piosenkę oraz wspólnie pobawiły się z rodzicami palcami przy zabawie "Kucharka". Miłą niespodzianką zarówno dla dzieci jak i dla rodziców był teatr dłoni w wykonaniu rodziców.  

 

Czytaj więcej...

Imieninowa galaretka

1aPrzyjaciele Bolka i Lolka postanowili zapoznać się z galaretką. Zwróciły uwagę na to, że na samym początku galaretka ma postać sypką, następnie pod wpływem gorącej wody staje się cieczą i na końcu przyjmuje postać galaretki. Do galaretki zostały wrzucone pokrojone owoce a sok z owoców dzieci ze smakiem wypiły. Została również  ubita śmietana, która na samym początku miała inną postać niż na końcu, na co dzieci również zwróciły uwagę... Deser uważamy za udany.

Czytaj więcej...

Copyright © 2013. Przedszkole Samorządowe Margonin All Rights Reserved.