Dzieci z grupy Kubusia Puchatka wzięły udział w zajęciach podczas, których kisiły kapustę. , W czasie zajęć przedszkolaki zapoznały się z walorami smakowymi i zdrowotnymi popularnego polskiego przysmaku, jakim jest niewątpliwie kiszona kapusta. Dzieci dowiedziały się iż, kiszona kapusta, oprócz walorów smakowych, jest cennym źródłem wielu witamin.

Po tych wszystkich opowieściach dzieci zabrały się ochoczo do pracy: poszatkowaną kapustę z marchwią wrzucały do przygotowanych w tym celu słoików., Oczywiście każdą warstwę posypywały solą. Należy wspomnieć, że dzieciaki nie zapominały o jej dokładnym ugnieceniu w słoiku tak, aż kapusta puściła sok. Teraz cierpliwie czekamy, aż kapusta ukiśnie i będzie z niej smaczna surówka.

Galeria zdjęć grupy Kubuś Puchatek - kiszenie kapusty

Kiszenie kapusty Kubuś Puchatek 1