W grupie „Muminków” rozpoczął się cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.  Dzieci zapoznawały się z elementarnymi zasadami ruchu drogowego.

Na pobliskim skrzyżowaniu ubrane w kamizelki odblaskowe, doskonaliły umiejętność poprawnego przechodzenia przez jezdnię. Dzieci zwróciły szczególną uwagę na sposób oznakowania przejścia dla pieszych i ścieżki rowerowej, obserwowały zachowanie pieszych oraz pojazdów. W trakcie zajęć wykorzystywano prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne, dzięki którym dzieci poznawały zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania się na ulicy. Do podejmowanych działań 6-latki zaprosiły najmłodsze grupy w przedszkolu: „Smerfy” oraz „Krasnal Hałabała”. Maluszki pod opieką starszych koleżanek i kolegów uczyły się poprawnego przechodzenia przez jezdnię.

Galeria zdjęć grupy Muminki - potrafimy zachować się bezpiecznie 2022

Potrafię zachować się bezpiecznie Muminki nr1