^Na górę
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Menu główne

Licznik odwiedzin

989766
Dzisiaj
Wczoraj
Tydzień
Wszyscy
415
431
3943
989766

Server Time: 2020-01-18 21:24:35

"GWIAZDO BETLEJEMSKA PROWADŹ NAS"

dscn1633 1Dzieci z grupy Czerwonego Kapturka i Muminków przygotowały dla wszystkich przedszkolaków, rodziców, uczniów klas II oraz pracowników przedszkola Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu. Piękna sceneria, śpiew kolęd i pastorałek oraz tańce wprowadziły wszystkich zgromadzonych w iście świąteczny nastrój. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem wcieliły się w postacie związane z  narodzinami Pana Jezusa, prezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszyscy we wspaniałych strojach, prezentowali się doskonale na tle  bożonarodzeniowej dekoracji. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i miło spędzony czas. Życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

Misiowe Pasowanie na Przedszkolaka

10bDnia 22 listopada w przedszkolu w Próchnowie odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka połączone z Dniem Pluszowego Misia. Grupę Koziołka Matołka odwiedził Miś, który miał dla dzieci wyjątkowe zadania, by potem w nagrodę za ich wykonanie dokonać uroczystego Pasowania na Przedszkolaka. Mnóstwo wspólnej zabawy spowodowało, że uśmiech towarzyszył nam przez długi czas :)))

Dziękujemy wszystkim za obecność i radośnie spędzony czas!

Czytaj więcej...

Kolędowanie w przedszkolu w Próchnowie

8dKolędowanie w przedszkolu w Próchnowie

Dlaczego są Święta Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdkę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby się uczyć miłości.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

(ks. Jan Twardowski)

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku - życzą dzieci z grupy Koziołka Matołka wraz z wychowawcą.

Czytaj więcej...

Spotkanie wigilijne w Radwankach

22c19 grudnia odbyło się w Radwankach wigilijne spotkanie z rodzicami. Były wiersze, piosenki oraz tańce związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Wspólnie z rodzicami zaśpiewaliśmy kolędy, a następnie odwiedził nas bardzo oczekiwany gość, a był nim oczywiście Gwiazdor, który obdarował dzieci upominkami.

Czytaj więcej...

Ozdoby choinkowe w grupie Pszczółki Mai

4cDzieci z grupy Pszczółki Mai wykonały kilka ozdób na choinkę. Na początek dzieci ozdobiły sylwetę bombki i gwiazdy naklejając na nie gotowe elementy według własnego pomysłu, a następnie czterolatki zrobiły jeszcze pawie oczka.

Czytaj więcej...

Niech rozbłyśnie choinka...

1Dziękujemy za tak liczne przybycie na inaugurację  świątecznych iluminacji. Zawsze można na Was liczyć J. Dziękujemy Świętemu Mikołajowi za jego wcześniejsze przybycie do Margonina. Dziękujemy, że razem z Przedszkolakami był Burmistrz Miasta i Gminy Margonin pan Janusz Piechocki oraz Przewodniczący Rady i Miasta i Gminy pan Jerzy Staniewski. Dziękujemy również funkcjonariuszom Policji, Straży Miejskiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem. Dziękujemy panu Jerzemu Toboła i Dariuszowi Kozłowskiemu za pyszne słodkości a Wam drogie dzieci za pomoc w rozświetleniu choinki. 

Czytaj więcej...

W fabryce bombek

IMG 20191129 115808Przedszkolaki z grupy „Muminków” i „Czerwonego Kapturka” odwiedziły Fabrykę Bombek i Ozdób Choinkowych „Bolglass” w Gnieźnie. Wycieczka miała na celu zwiedzenie fabryki i poznanie procesu powstawania ozdób choinkowych. Wszystkie bombki wykonywane są ręcznie. Pierwszym z etapów zwiedzania była sala, w której pracownica nad palnikiem ogniowym, rozgrzewała szkło, a następnie ustami wydmuchiwała bańki.Kolejny etap w powstawaniu bombek to ich srebrzenie. Do każdej bombki wstrzykuje się mieszankę azotanu srebra, amoniaku i kwasu, zanurza się je we wrzącej wodzie i potrząsa, dzięki czemu bańki uzyskują piękny, srebrzysty połysk. Takie srebrne wytwory trafiają do farbiarni, gdzie nadaje się im przeróżne kolory. Następnie dzieci miały okazję zobaczyć ręczny sposób zdobienia kul gdzie powstają prawdziwe arcydzieła. Przedszkolaki przyglądały się pracy pań i były pod ogromnym wrażeniem. Po zwiedzeniu fabryki każde dziecko miało możliwość poczuć się dekoratorem i ozdobić je. Na zakończenie wizyty nasi milusińscy odwiedzili sklep z przepięknymi ozdobami choinkowymi. Każdy przedszkolak wrócił do przedszkola z własnoręcznie ozdobionymi bombkami choinkowymi a na pamiątkę pobytu w fabryce otrzymał bombkę ze swoim imieniem.

Czytaj więcej...

Copyright © 2013. Przedszkole Samorządowe Margonin All Rights Reserved.