W poniedziałek 30 października dzieci z przedszkola w Radwankach wybrały się na pieszą wycieczkę do lasu. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las. Na miejscu czekał na nas leśniczy: pan Robert Wolski, który pokazał dzieciom las w jesiennej szacie. Zwrócił uwagę dzieciom na rodzaje drzew występujących w lesie i w zależności jakie drzewa przeważają w lesie to mamy lasy liściaste , iglaste i mieszane.

Dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta i ptaki można spotkać w lesie, poznały dary, które można zobaczyć w lesie m.in. poziomki, jeżyny, jagody, grzyby. Dzieci dowiedziały się również na czym polega praca leśniczego. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u tak małych dzieci. Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń przedszkolaki wróciły do przedszkola.

Galeria zdjęć oddziału Radwanki - wycieczka do lasu 2023

Wycieczka do lasu Radwanki 1