W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców w poszczególnych grupach. Zajęcia miały na celu kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno z wykorzystaniem przysłów polskich, jako nowatorskie rozwiązania w edukacji.

W ramach realizacji Narodowego programu Rozwoju Czytelnictwa Przedszkole Samorządowe wzięło udział w projekcie dla dzieci w wieku przedszkolnym - „Mała książka wielki człowiek”. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii we współpracy z Miejsko - Gminną Biblioteką Publiczną w Margoninie.

W ramach realizacjo Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przedszkolaki brały udział w spotkaniu z panią Wiesławą Pyrcz z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

W ramach programu o rozwoju czytelnictwa dzieci z przedszkola w Margoninie uczestniczyły w spotkaniu z autorką książek dla dzieci – Małgorzatą Swędrowską.

W ramach współpracy z Miejsko - Gminną Biblioteka Publiczna w Margoninie, Filia w Lipinach, dzieci z grupy Myszki Miki i Koziołka Matołka zostały zaproszone na spotkanie z pisarką Elizą Piotrowską.

dzieci słuchają autorki

W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Margoninie odbyło się spotkanie z autorką i ilustratorką książek dla dzieci panią Elizą Piotrowską, na które zostały zaproszone dzieci z grupy Czerwonego Kapturka i Muminków.