Dzieci z grupy Kubusia Puchatka wybrały się do MDK w Margoninie na warsztaty z gliny. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, że glina to rodzaj skały, którą można spotkać pod ziemią oraz jest stosowana jako materiał do budowy domów, wyrabiania garnków, rzeźbienia. Dzieci dowiedziały się, co to jest rzeźba i płaskorzeźba i zostały zachęcone do samodzielnego wykonania rzeźby: misia.

Sama zabawa gliną była dla dzieci wielką przyjemnością, a kiedy zaczęły powstawać małe arcydzieła, dzieci były zachwycone. Wałkowały glinę, robiły ozdoby zwykłymi przedmiotami, np. patyczkiem. Przedszkolaki z ogromnym zapałem ugniatały, wałkowały i kroiły kawałki gliny tak, aby uformować z nich zamierzone kształty. Efektem twórczej pracy są piękne misie, które następnie zostaną wypalone w specjalnie przeznaczonym do tego piecu. Po dokładnym wysuszeniu arcydzieła wrócą do przedszkola, aby każdy mógł sam swoją pracę wymalować. Na warsztatach wszyscy świetnie się bawili. Zajęcia pełne twórczej aktywności dały dużo radości i satysfakcji dzieciom.

Galeria zdjęć grupy Kubusia Puchatka - warsztaty z gliny 2023

Warsztaty z gliny Kubus Puchatek1