Pies, to najlepszy przyjaciel człowieka! Z tej okazji z wielką przyjemnością i radością, przedszkolaki z grupy Muminków świętowały wyjątkowy „Dzień Kundelka” w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, dzięki której poznały różne gatunki psów. Dowiedziały się, czym różnią się psy rasowe od kundelków i jak się bawić z pieskiem pamiętając o zasadach bezpiecznego zachowania w kontaktach z tymi zwierzętami.

Przedszkolaki zgłębiły wiadomości na temat wyglądu psa, jego pielęgnacji oraz żywienia. Samodzielnie układały psa z puzzli, a następnie rysowały pieska w budzie. Dzieci wysłuchały również bajki pt.: „Szczeniaczek”, czytanej przez pracownika biblioteki. Pies, to żywa istota, której bije serduszko, która ma uczucia. Pies, to obowiązek, gdyż ma on swoje potrzeby, którym trzeba sprostać, które trzeba mu zapewnić. Muminki już wiedzą, że każdy pies - kundelek czy rasowiec - zasługuje na uwagę i miłość.
Dziękujemy pani Małgorzacie Cholewińskiej – Polcyn za przekazanie dzieciom ogromnej wiedzy na temat naszych czworonożnych przyjaciół.

Galeria zdjęć grupy Muminki - Dzień kundelka 2023

Dzień Kundelka w bibliotece - Muminki 1