W ramach ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”, dzieci z grupy Muminków uczestniczyły w spotkaniu z dietetyczką. Pani Magdalena Hermaszewka rozmawiała z dziećmi na temat piramidy żywieniowej oraz zasad prawidłowego odżywiania. Przedszkolaki dowiedziały się jak ważne jest codzienne, bogate w składniki odżywcze śniadanie dla prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu. To dzięki niemu dzieci w przedszkolu mają energię do nauki i zabawy, lepiej koncentrują się podczas zajęć i wypełniania obowiązków, mają siłę do zabawy.

To najlepszy start w nowy dzień. Ważną informacją dla dzieci było również to, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Należy pamiętać, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby, mięsa i ciemny chleb zamiast bułek, a także picie wody czy soków, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Pani Magdalena przypomniała również przedszkolakom o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są zbyt zdrowe.
Pamiętajmy, że dzień bez warzyw, owoców i soku to dzień stracony, ruch bez ograniczeń i słodycze z umiarem będą drogowskazem dla dzieci.

Galeria zdjęć grupy Muminki - wizyta dietetyczki 2023

Spotkanie z dietetyczką w grupie Muminków - Muminki 1