Grupa Muminków w ramach projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” została uświadomiona przez panią Małgosię, która przygotowuje przedszkolakom posiłki, że śniadanie jest podstawowym posiłkiem w ciągu dnia. Ma ono ogromne znaczenie dla prawidłowej pracy organizmu dziecka. Codzienne wybory (rodziców, a także dzieci) produktów spożywanych na śniadanie mają odbicie w zdrowiu dzieci, ich sprawności intelektualnej oraz fizycznej.

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, szczególnie dla najmłodszych. Niestety bardzo często zdarza się, że brakuje czasu oraz pomysłów, aby było ono nie tylko pełnowartościowe, lecz także atrakcyjne i smaczne. Dlatego dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały pracę plastyczną „Najlepszy zestaw na śniadanie – smacznie, zdrowo oraz kolorowo!”, które zaprezentowały w grupie. Kluczowym nurtem, prowadzonych przez nas działań, jest uświadomienie roli zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej w zachowaniu dobrego stanu zdrowia w dobie zmieniających się warunków cywilizacyjnych.

Galeria zdjęć grupy Muminki - projekt „Zdrowo jem, więcej wiem” 2023

Zdrowo jem, więcej wiem nr1