Wszystkie przedszkolaki wiedzą, jak dbać o higienę jamy ustnej, ale tej wiedzy nigdy dość, dlatego zaprosiliśmy do naszych sześciolatków stomatologa - Panią Małgorzatę Walewską. Pani stomatolog przypomniała dzieciom podstawowe zasady dbania o uzębienie, zademonstrowała na modelu szczęki, jak należy prawidłowo szczotkować zęby i jak posługiwać się nitką dentystyczną. Pokazała dzieciom jak powinna wyglądać szczoteczka do zębów i poinformowała, że szczoteczkę należy co jakiś czas wymieniać na nową. Zwróciła szczególną uwagę na to, co należy jeść, aby zęby były mocne i zdrowe, aby zapobiegać próchnicy i wadom zgryzu.

Dzieci zobaczyły, jak wygląda prawidłowy tor oddychania i wspólnie z panią Małgosią wykonywały tego typu ćwiczenia. Wszyscy uczestnicy spotkania dzielili się swoją wiedzą i okazało się, że wszystkie zasady prawidłowego dbania o zęby są dzieciom dobrze znane, a co najważniejsze, nie boją się chodzić do dentysty na wizyty kontrolne.
Nasi milusińscy byli bardzo zainteresowani tematem spotkania i zadawali mnóstwo pytań, poszerzając jednocześnie posiadaną już wiedzę.
Serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie Walewskiej za przekazanie dzieciom bardzo cennej wiedzy na temat profilaktyki próchnicy i wad zgryzu.

Galeria zdjęć oddziału Margonin - profilaktyka próchnicy i wad zgryzu u starszaków 2023

Spotkanie ze stomatologiem - Muminki, Czerwony Kapturek, Wróbelek Elemelek 1
Spotkanie ze stomatologiem - Muminki, Czerwony Kapturek, Wróbelek Elemelek 2