W czwartek 21 marca 2024r dzieci w przedszkolu w Radwankach pożegnały zimę a powitały wiosnę. Uroczystość rozpoczęła się w sali przedszkolnej wysłuchaniem listu od pani Wiosny, z którego dowiedziały się  o ludowym zwyczaju żegnania zimy a witania wiosny czyli topienie lub spalanie Marzanny. Dzieci wykazały się wiedzą na temat oznak wiosny podczas rozwiązywania zagadek słownych oraz recytowały wiersze o wiośnie.

Następnie wesołym korowodem z Marzanną na czele wyruszyliśmy na spotkanie z wiosną. W wyznaczonym miejscu Marzanna została spalona, dzieci okrzykami żegnały zimę a piosenkami witały wiosnę. Do przedszkola wracały z wiosennym gaikiem szukając oznak wiosny. Po powrocie do przedszkola dzieci posadziły w skrzyniach i donicach kolorowe bratki, które ozdabiają wejście do przedszkola, a dzieci mają nadzieję, że wiosna już zostanie z nami i niedługo cały świat się zazieleni.

Galeria zdjęć oddziału Radwanki - Powitanie Wiosny 2024

Powitanie wiosny Radwanki 1