22 marca dzieci w naszym przedszkolu obchodziły Światowy Dzień Wody. Z tej okazji wszyscy odwiedzili nas goście Pani Nikoleta Dróbka oraz Pan Dariusz Górka z Zakładu Usług Komunalnych w Margoninie. Dzień wody jest to święto celebrowane corocznie na całym świecie w celu uświadomienia jak wielką rolę odgrywa woda w życiu każdego człowieka, zwierząt, roślin i jak duże zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Przedszkolaki aktywnie włączyły się w obchody tego święta.

Uważnie wysłuchały wielu ciekawostek na temat wody, poznały zbiorniki wodne. Dzieci brały udział także w zabawie – „Burza mózgów” podając swoje przemyślenia na temat: „Woda jest potrzebna….”. Na podstawie zdobytych wiadomości starszaki wykonały plakat – „Woda to życie” . W wyniku wspólnych przemyśleń i dyskusji dzieci doszły do wniosku, że woda warunkuje życie człowieka i nie da się jej niczym zastąpić. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że woda jest największym skarbem i każdy z nas powinien ją chronić.

Galeria zdjęć oddziału Margonin - Światowy dzień wody 2024

Dzień wody 1