grupa dzieci podczas zajęć z pielęgniarką na temat zmysłów

22 marca grupę Czerwonego Kapturka odwiedziła Pani Sylwia- pielęgniarka. Okazją do tego spotkania był przypadający "Dzień Wody". Jego celem jest uświadomienie dzieciom, jak cennym zasobem jest woda pitna. Przedszkolaki poznały rodzaje wód mineralnych, a także sposoby jej spożywania. Dowiedziały się również, w jaki sposób mogą postępować, aby wodę oszczędzać. Było to bardzo interesujące spotkanie.

grupa dzieci z wizytą w bibliotece poznaje wiosenne kwiaty

Dzieci z grupy Czerwonego Kapturka wybrały się do biblioteki aby poznać pierwsze zwiastuny wiosny. Na zielonej łące przygotowanej specjalnie dla nich podziwiały krokusy, żonkile, hiacynty, ale nie zabrakło również pszczół oraz bocianów. Wiosna jest wśród nas stwierdziły dzieci wracając do przedszkola.

grupa dzieci podczas lekcji wychowania fizycznego w szkole podstawowej w Margoninie

8 marca przedszkolaki z grupy "Czerwonego Kapturka" wybrały się do Szkoły Podstawowej w Margoninie. Celem wizyty było wzięcie udziału w lekcji wychowania fizycznego. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach sportowych rozwijających ich sprawność fizyczną.

Zajęcia dotyczące emocji w grupie Czerwonego Kapturka z pedagogiem specjalnym 2024

„ Złościć się mogę tak, jak chcę, ale nie mogę krzywdzić Cię” – zajęcia dotyczące emocji w grupie Czerwonego Kapturka z pedagogiem specjalnym. Podczas zajęć dzieci rozwijały umiejętność komunikowania swoich potrzeb i stanów emocjonalnych oraz kształtowały umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach społecznych.

Grupa Czerwonego Kapturka piecze pierniki bożonarodzeniowe 2023