Zajęcia otwarte  dla rodziców to jedna z  form  współpracy przedszkola z rodzicami, w czasie której mają oni okazję zapoznać  się między innymi ze sposobami pracy dydaktyczno - wychowawczej oraz przekonać się, jak wiele ich pociechy już potrafią zrobić.  Mimo wielu obowiązków rodzice licznie przybyli do przedszkola, by towarzyszyć w tych dniach swoim pociechom. Podczas zajęć każdy przedszkolak w grupie Czerwonego Kapturka starał się zaprezentować jak najlepiej.

Rodzice mieli możliwość obserwowania swoich dzieci podczas zajęć, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz zasobu wiadomości i umiejętności. Przedszkolacy chętnie i aktywnie uczestniczyli w proponowanych formach działalności, dając wyraz swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w działanie. Na zajęciach wykorzystana została nowa pomoc dydaktyczna, jakim jest wiatrak matematyczny. Pomaga on  kształtować pojęcia matematyczne poprzez ruch i aktywność własną dzieci.

Galeria zdjęć grupy Czerwony Kapturek - jesienne zajęcia otwarte 2023

Zajęcia otwarte Czerwony kapturek1