grupa dzieci przedszkolnych podczas sprzątania świata

22 kwietnia 2024 r. grupa „Kubusia Puchatka” wyruszyła na „sprzątanie świata” wokół naszego przedszkola. Celem naszej akcji było promowanie postaw proekologicznych. Zaopatrzeni z jednorazowe rękawice i worki oraz pozytywnie zmotywowani zajęliśmy się oczyszczaniem terenu.

grupa dzieci przedszkolnych podczas zajęć o poszanowaniu książek

23 kwietnia w grupie Kubusia Puchatka świętowaliśmy Światowy Dzień książki, aby pokazać dzieciom, że podobnie jak one obchodzą urodziny, tak i książki mają swoje święto. Już rano w małych zespołach układaliśmy książki w naszej biblioteczce i naprawialiśmy uszkodzone egzemplarze rozmawiając przy okazji na temat znaczenia książek w codziennym życiu.

grupa dzieci podczas zajęć o zdrowym odżywianiu wykonuje koktajl owocowy

Dbając o zdrowe odżywianie w naszym przedszkolu dzieci otrzymują do posiłków smaczne i kolorowe warzywa oraz owoce.. Panie kucharki przygotowują pyszne surówki i koktajle. W grupie „Kubusia Puchatka” wszyscy chętnie jedzą ogórki, pomidory, rzodkiewki, banany czy gruszki. Aby urozmaicić jadłospis samodzielnie wykonaliśmy koktajl owocowy.

grupa dzieci z przedszkola poznaje wiosenne kwiaty

W ogródkach i parkach już widać oznaki wiosny, pojawiły się pąki na drzewach, małe liście, pierwsze kwiaty. Podczas zajęć w przedszkolu dzieci dowiedziały się jak nazywają się wiosenne kwiaty, jak je rozpoznać i gdzie występują. Podczas zabaw związanych z tematyką przyrodniczą wykonywaliśmy również ćwiczenia językowe i rozwijaliśmy słuch fonematyczny.

grupa dzieci podczas zakładania zielonej hodowli w przedszkolu

Witając wiosnę - nową porę roku, grupa Kubusia Puchatka postanowiła założyć zielony ogródek. Zgromadziliśmy potrzebne materiały: pojemniki, doniczki, ziemię, nasiona, cebulki dymki, cebulki kwiatów. Wszyscy chętnie zabrali się do pracy. Każdy miał swój udział w zaplanowanych pracach.