grupa dzieci przedszkolnych podczas zajęć o symbolach narodowych

Z okazji zbliżającego się Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej dzieci z grupy Reksia utrwaliły wiedzę o polskich symbolach narodowych – dlaczego musimy je szanować, jak wygląda godło Polski, kiedy powstał hymn – „Mazurek Dąbrowskiego”, co oznaczają kolory na fladze: biel i czerwień.

grupa dzieci z wizytą w sklepie

Z okazji 25-lecia sklepu LIMAR dzieci z grupy Reksia zostały zaproszone na wspólną zabawę z Pandą Wandą. Serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas i słodki poczęstunek.

grupa dzieci podczas zajęć z tablicą interaktywną 2024

Dzieci z grupy Reksia rozpoczęły swoja przygodę z tablicą multimedialną. Tablica interaktywna pozwala dzieciom poznać, to czego nie mogą zobaczyć w rzeczywistości, służy do rozwiązywania: zagadek, rebusów, układania puzzli, wykonywania ćwiczeń grafomotorycznych, rozwija spostrzegawczość, ćwiczy pamięć, słuch muzyczny i fonematyczny.

Warsztaty Wielkanocne - Reksio 2024

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Z tej właśnie okazji w grupie Reksia  odbyły się wielkanocne warsztaty, na które zostali zaproszeni rodzice i dziadkowie. Na zajęciach przedszkolaki wykonały piękne wielkanocne pisanki oraz wprowadziły zaproszonych gości w wiosenny nastrój śpiewając świąteczne piosenki. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie.

Zielony ogródek - Reksio 2024

Dzieci z grupy Reksia założyły „zielony ogródek”. Dzieci dowiedziały się, jakie są etapy sadzenia i siania roślin oraz czego potrzebują, aby rosnąć. Przedszkolaki zgromadziły cebulki, nasionka, doniczki oraz ziemię potrzebną do sadzenia. Po zasadzeniu cebulek dzieci umieściły odpowiednie etykiety, dzięki którym będą wiedziały jakie rośliny i kwiaty znajdują się w doniczkach. Teraz każdego dnia dyżurni pilnują, aby nasz "zielony ogródek" był zawsze podlany.