W czwartek 25 kwietnia dzieci z grupy Wróbelka Elemelka obchodziły Dzień Drzewa. W tym dniu odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew, dzieci poznały budowę drzewa i dowiedziały się jak wielkie znaczenie mają drzewa dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały etapy powstawania papieru już teraz wiedzą, że nie należy marnować papieru dla dobra drzew.

W czasie zabaw badawczych w ogrodzie przedszkolnym dzieci oglądały drzewa, dotykały kory, liści i kwiatów. Na zakończenie dzieci posadziły w ogrodzie przedszkolnym dwa dęby (Edka i Edzia), które wyhodowały w grupie z żołędzia. Sadzonka pięknie rosła czekając na dzisiejszy dzień. Święto Drzewa to doskonała okazja aby kształtować postawę ekologiczną wśród najmłodszych dzieci.

Galeria zdjęć grupy Wróbelek Elemelek - Dzień Drzewa 2024

DZIEŃ DRZEWA W GRUPIE WRÓBELKA ELEMELKA 1