grupa dzieci przedszkolnych podczas sadzenia dębów na placu przedszkolnym okazji dnia drzewa

W czwartek 25 kwietnia dzieci z grupy Wróbelka Elemelka obchodziły Dzień Drzewa. W tym dniu odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew, dzieci poznały budowę drzewa i dowiedziały się jak wielkie znaczenie mają drzewa dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały etapy powstawania papieru już teraz wiedzą, że nie należy marnować papieru dla dobra drzew.

grupa dzieci przedszkolnych podczas zajęć na temat powstawania książek

We wtorek 23 kwietnia obchodziliśmy w naszej grupie Światowy Dzień Książki. Przedszkolaki zapoznały się z etapami powstawania książki, wiedzą, że należy dbać o książki by służyły jak najdłużej kolejnym pokoleniom. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione książki i opowiedziały o nich kolegom.

grupa dzieci przedszkolnych zakłada zieloną hodowlę w sali

W czwartek 11 kwietnia dzieci z grupy Wróbelka Elemelka tworzyły swój ogródek grupowy. Nakładały ziemię do donic, siały i sadziły rośliny. To jeszcze nie koniec dlatego, że żeby zbierać plony należy o swoje roślinki dbać i przedszkolaki wiedzą, że należy podlewać roślinki. Ogródek na parapecie gotowy więc teraz zostało nam obserwować co z czego wyrośnie. To był pracowity dzień.

grupa dzieci z przedszkola podczas zajęć gimnastycznych w szkole podstawowej

W piątek 12 kwietnia dzieci z grupy Wróbelka Elemelka wybrały się z wizytą do Szkoły Podstawowej w Margoninie. Przedszkolaki były bardzo podekscytowane, już od września niektórzy z nich będą tam stale uczęszczać. Przywitał nas nauczyciel wychowania fizycznego p. Ryszard Grela.

grupa dzieci podczas zajęć z okazji Dnia Czekolady

12 kwietnia jest  datą  kiedy obchodzimy w Polsce Dzień Czekolady. Dla prawdziwych miłośników czekolady każda okazja jest dobra, aby po nią sięgnąć. Również dzieci z grupy Wróbelka Elemelka przy tej okazji spróbowały czekolady z różnymi dodatkami. Przy okazji poznały smak zdrowej marchewki w połączeniu z czekoladą. W tej kompozycji warzywo to stało się niezwykle smaczne więc dzieci z Elemelka postanowiły pochwalić się kulinarnym odkryciem z kolegami i koleżankami z innych grup.