grupa dzieci przedszkolnych podczas zakładania zielonej hodowli

Dzieci z grupy Koziołka Matołka dobrze wiedzą, że wiosna to czas sadzenia i siania roślin, dlatego postanowiliśmy założyć zielony ogródek w sali. Zasialiśmy bazylię, rukolę, szpinak, sałatę, pietruszkę, szczypiorek, a wszystko to w dużej, pięknej donicy którą wykonał tata przedszkolaków z naszego przedszkola, za co bardzo dziękujemy!

Podczas obchodów Dnia Ziemi przedszkolaki wspólnie z naszym gościem panią bibliotekarką, zastanawiały się co dobrego możemy zrobić dla naszej planety. W tym dniu dzieci poznawały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się poprawnego segregowania śmieci, wykonały pracę plastyczną oraz poznały trudne słowo recykling. Wszystkie te działania miały na celu rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę.

grupa dzieci przedszkolnych podczas warsztatów wielkanocnych z grupą animacyjną i zajączkiem

28 marca w naszym przedszkolu zrobiło się świątecznie, a to wszystko za sprawą wielkanocnych warsztatów zorganizowanych przez grupę Animacyjną BIT. Dzieci z grupy Koziołka Matołka pokicały w rytm tanecznej muzyki, własnoręcznie wykonały piękną ozdobę wielkanocną, a najbardziej wyczekiwaną atrakcją była wizyta zajączka wielkanocnego, który zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. Dziękujemy za świetne warsztaty oraz wspólnie spędzony czas.

grupa dzieci podczas zajęć otwartych z rodzicami na temat Wielkanocy

Święta wielkanocne coraz bliżej, dlatego z tej okazji dnia 25 marca  w naszym przedszkolu odbyły się wielkanocne warsztaty z rodzicami.  Po wspólnych zabawach ruchowych, wszyscy w miłej atmosferze ochoczo zabrali się do pracy. Dzieci wraz z rodzicami wykonały wielkanocne ozdoby z papierowych talerzyków: kurczaczka, zajączka, baranka oraz kurkę.

grupa dzieci podczas zajęć kulinarnych

Realizując program warsztatów kulinarnych, dzieci upiekły wielkanocną babkę. Tym razem warsztaty odbyły się w sali wiejskiej w Próchnowie, a poprowadziła je Pani Krystyna Wełnic z koła Gospodyń Wiejskich. Wszyscy po kolei coś robili, odmierzali i wąchali składniki, ucierali ciasto wałkiem.