Wszystkie dzieci zafascynowane są światem dinozaurów, dlatego ostatni tydzień był dla przedszkolaków z grupy Pszczółki Mai wspaniałą przygodą. Dzieci słuchały opowieści, oglądały programy edukacyjne, książki przyrodnicze oraz prezentacje multimedialną - dzięki temu poznały fakty z życia wielkich gadów jak również poznały pracę paleontologa. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych zabawach i działaniach. Podczas zabaw ruchowych wcielały się w postacie dinozaurów.

Podczas zajęć plastycznych malowały dinozaury farbami plakatowymi, wykonały sobie opaski z wizerunkiem dinozaura, a na koniec wykonały własnego diplodoka i triceratopsa. Swoją wiedzę o dinozaurach dzieci pogłębiły podczas wizyty w Bibliotece w Radwankach, gdzie pani bibliotekarka pokazała dzieciom albumy o wymarłych gadach i przeczytała bajkę pt. „Dobry Dinozaur” . Na koniec dzieci ulepiły z plasteliny figurki dinozaurów. Zajęcia z pewnością pogłębiły wiedzę dzieci, a u niektórych rozbudziły nową pasję.

Galeria zdjęć grupy Pszczółka Maja - świat dinozaurów 2024

Fascynujacy swiat dinozaurow Pszczolka Maja 1