„Szaruga jesienna” – pod takim hasłem dzieci przez cały tydzień rozmawiały o jesiennej pogodzie i rozpoznawały symbole pogody. Dzieci doszły do wniosku, że jesienią często padają deszcze, jest szaro i ponuro. Wykorzystując metodę Edukacja przez Ruch Doroty Dziamskiej dzieci podczas słuchania melodii pt. „Paddy the Dance” bawiły się rytmicznie oraz rysowały padający deszcz.

Rysunek deszczu uzupełniły wyciętymi z kolorowego papieru parasolami. Wykorzystując wycięte kropelki deszczu dzieci dodawały i odejmowały na liczmanach oraz układały i kontynuowały układanie rytmów. Przedstawiały również deszcz wykorzystując sznurki, które przeciągały przez dziurki lub rurki ćwicząc w ten sposób sprawność manualną rąk.

Galeria zdjęć grupy Pszczółka Maja - jesienna szaruga 2023

Szaruga jesienna Pszczolka Maja 1